>

Kaski, czapki i profesjonalna ochrona głowy

W wielu miejscach należy zwracać szczególną uwagę na zabezpieczenie poszczególnych części ciała pracowników. Pod wieloma względami zwraca się uwagę na kwestie zabezpieczenia głowy. Rozwiązaniem tych kwestii staje się bogaty wybór spośród dostępnych kasków, czapek ocieplanych oraz czapek przeciwuderzeniowych. Dostępne materiały pozwalają na ich dostosowanie zarówno do miejsc pracy oraz warunków pogodowych. Kaski najczęściej znajdują zastosowanie na placach budowy, rozmaitych zakładach produkcyjnych i w miejscach, które w zgodzie z przepisami wymagają ich obecności. Posiadające wymagane dopuszczenia zapewniają należytą ochronę na uderzenia. Właściwa wytrzymałość oraz dodatkowe rozwiązania w postaci możliwości ich regulacji bądź wymiany pewnych elementów sprawiają, że można je odpowiednio i indywidualne dopasować do poszczególnych pracowników. Pod tym względem można dopasować również ich kolorystykę, dopasowując ich kolor do konkretnego stanowiska. Pod wieloma względami jest to wykorzystywane w wielu zakładach, zarówno tych dużych oraz mniejszych.

Dla mniej wymagających miejsc, kaski nie zawsze są wskazane. Wówczas pracowników można i warto wyposażyć w specjalnie wzmocnione czapki przeciwuderzeniowe. Zapewniają one podstawową i często wystarczającą ochronę przed uderzeniami i ewentualnymi urazami. Wzmocnienie ABS oraz wkładka piankowa i regulacja obwodu zapewnia odpowiednie dopasowanie do potrzeb pracownika. Takie czapki również spełniają odpowiednie normy. Pozwala to na wykorzystanie lekkich i estetycznych rozwiązań w miejscach innych niż klasyczny plac budowy.

W ofercie firm z produktami BHP można znaleźć również tradycyjne ciepłe czapki oraz czapki z daszkiem – popularne bejsbolówki. Ich charakterystyczną cechą, jak i tych wzmocnionych jest często sama kolorystyka. Można to wykorzystać na kilka sposobów. Z jednej strony jaskrawa kolorystyka zwraca uwagę, co jest często bardzo ważne dla samego bezpieczeństwa. Z drugiej, jest to doskonała powierzchnia do wykorzystania pozwalająca umieścić logo firmy i inne podstawowe informacje. Tworzyć to może charakterystyczny element identyfikujący firmę na tle innych. Wraz z zapewnieniem bezpieczeństwa jest to wyjątkowo ważna cecha elementu odzieży.